Головна Новини Політика України 2024 Угорщина хоче створити сепаратистський анклав на Закарпатті: як цьому запобігти
commentss НОВИНИ Всі новини

Угорщина хоче створити сепаратистський анклав на Закарпатті: як цьому запобігти

Вимоги Угорщини до України є неприйнятними, оскільки вони ведуть до створення сепаратистського анклаву під виглядом автономії, говорить політолог Тарас Загородній

1 липня 2024, 15:26
Поділіться публікацією:

Як відзначив політолог Тарас Загородній, цікава історія розгортається навколо вимог Угорщини до України щодо вступу в ЄС. Точніше це тільки умови щодо розблокування "перемовин", тобто далі буде ще гірше, вважає експерт.

Угорщина хоче створити сепаратистський анклав на Закарпатті: як цьому запобігти

Віктор Орбан

За його словами, основний напрямок — це створення, по суті, сепаратистського анклаву під виглядом "національної автономії" з особливими правами угорців з перспективою територіальних претензій на все Закарпаття. Одна з вимог — визнати "традиційно угорськими" усі населені пункти Закарпаття, навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили.

"Думаю, що тут не обійшлося без російських підказок. Якщо поміняти слово "угорська мова" та "російська" або "традиційно угорські" на "історічєскіє рускіє зємлі", то ми побачимо багато чого знайомого. Якщо теоретично ми погодимось на це, то такі самі претензії нам почнуть висувати румуни, болгари та ще й поляки можуть приєднатися на тій підставі, що "якщо угорцям можна, а нам чому ні". Не виключаю, що і турки приєднаються з питань гагузів у Бесарабії. Упевнений, що це інструмент дестабілізації нашої країни", — говорить Загородній.

Окрім того, експерт не сумнівається, що росіяни теж на свою користь будуть це використовувати обґрунтовуючи претензії на українські території. Продажних політиків в Європі, які це підтримують, вистачає, додав він.

"Цю туфту ні в якому разі не можна допускати. Всі мають рівний статус у нашій державі. Без винятку. З такими людьми не можна вести так перемовини. Вважаю, що для початку потрібно викинути з країни ОТП Банк, який досі працює в Росії. В обмін на допуск на ринок — це зміна позиції Угорщини. Та інші бізнеси угорського походження", — заявив політолог.

За його словами, якщо знову не дійде, то можна знайти дуже чутливі дефекти на гілці нафтопроводу "Дружба", по якій Угорщина отримує дешеву російську нафту, через які він не може працювати в угорському напрямку і потрібно дуже довго його ремонтувати. Тим більш у країні йде війна і всіляке може трапитись.

"Але за зміни позиції керівництва Угорщини, ці дефекти будуть успішно подолані", — додав експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Верховній Раді також розкритикували вимоги Угорщини до України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини