Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Робота НАБУ з самого початку викликала чимало нарікань та супроводжувалася скандалами. А на сьогодні орган, ймовірно, взагалі перетворився на філію ФСБ РФ, однак його захисники мовчать про таку загрозу.
НАБУ. Фото з відкритих джерел
Цей законопроєкт – це крок до того, щоб нарешті взяти під контроль структуру, яка чомусь почала перетворюватись на філіал ФСБ, пише видання “Українські новини”, посилаючись на думку політолога Тараса Загороднього.
Видання зазначає, що ті, хто виступив проти ухвалення закону, ймовірно, забули про контекст в якому він розглядався — співпрацю представників НАБУ з органами країни-агресора, і цей контекст не коментують.
До того ж ЗМІ зазначає, що НАБУ продемонструвало свою неефективність та непрозорість. Зокрема, видання нагадує справу колишнього міністра екології Миколи Злочевського та його компанії Burisma, який пішов на угоду зі слідством та вирок за якою був засекречений.
За 10 років діяльності, як пише ЗМІ, був проведений один аудит НАБУ, який охоплював короткий період і в якому навіть міжнародні експерти не побачили впливу органу на боротьбу з корупцією.
Варто звернути увагу і на широке трактування незалежності НАБУ.
За даними видання, експерт, схвально оцінив ухвалення згаданого законопроєкту, адже це нівелює статус “особливих органів” для НАБУ та САП, захисники яких кричать, що їх не може обшукувати навіть СБУ в рамках проведення контррозвідувальної діяльності.
Щодо ймовірної критики з боку міжнародних партнерів, видання зазначає, що можна їх запитати, чому не було жодного належного аудиту НАБУ і хто відповідальний за формування цих органів, де виявили агентів ФСБ РФ. Також викликати на допити міжнародних експертів, які цим займалися, у тому числі громадських активістів, пише видання.
Портал “Коментарі” писав, про коментарі Буданова та Вереса щодо затримання кротів ФСБ у НАБУ.