Головна Новини Політика України 2025 Важкий для сприйняття показник: у ВР повідомили, скільком нардепам 9 скликання повідомили про підозри
commentss НОВИНИ Всі новини

Важкий для сприйняття показник: у ВР повідомили, скільком нардепам 9 скликання повідомили про підозри

На думку Олександра Корнієнка, скасування недоторканності стало одним з основних чинників, які вплинули на роботу цього скликання парламенту.

13 січня 2025, 15:30
Поділіться публікацією:

Щонайменше 50 народних депутатів України, що становить 8,5% від складу Верховної Ради дев'ятого скликання, отримали підозри. Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, представляючи результати дослідження "Рада-9. Підсумки".

Важкий для сприйняття показник: у ВР повідомили, скільком нардепам 9 скликання повідомили про підозри

Олександр Корнієнко. Фото: УНІАН

"Я вважаю, що наслідки скасування депутатської недоторканності будуть відчутні ще довго. Можна говорити, що 50 депутатів з підозрами — це показник, який важко ігнорувати. Це 8,5% від складу парламенту. В інших сферах суспільства такого рівня корупції просто немає. Це важливе питання, і суспільство має зробити свої висновки. Це, безумовно, політичне питання", — зазначив Корнієнко.

Водночас він підкреслив, що скасування недоторканності стало одним з основних чинників, які вплинули на роботу цього скликання парламенту.

"Три основні фактори, які визначили роботу Верховної Ради дев'ятого скликання: скасування недоторканності, подолання кнопкодавства і припинення практики переголосування питань", — сказав він.

За словами першого віцеспікера, в порівнянні з попереднім скликанням значно зросла кількість повторних другочитань і відхилених законопроєктів.

"Якщо законопроєкт відхиляється, він більше не може бути внесений на цій сесії. Це стимулює законодавців працювати над якістю законопроєктів", — додав він.

Корнієнко також зазначив, що на роботу законодавчого органу України дев'ятого скликання вплинули численні виклики, серед яких повномасштабне вторгнення РФ.

"Ми пережили і "турборежим", і пандемію Covid-19, і поправковий спам. Були законопроєкти, які значно затягували роботу Верховної Ради з процедурних питань, але, незважаючи на це, закони все ж приймалися", — підсумував він.

Портал "Коментарі" вже писав, що  депутати у Київській міській раді скаржаться на дискримінацію столиці з боку держави у питанні формування міського бюджету. Про це розповіла заступниця голови КМДА, депутатка Київради від фракції “Удар” Ганна Старостенко в етері КИЇВ24.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини