Головна Новини Політика України 2025 У Верховній Раді висловилися про переговорів з Путіним і сказали, кого треба до них долучити
commentss НОВИНИ Всі новини

У Верховній Раді висловилися про переговорів з Путіним і сказали, кого треба до них долучити

Путін не готовий до переговорів і не хоче на них йти

9 лютого 2025, 08:53
Поділіться публікацією:

Кремлівський диктатор Володимир Путін продовжує висувати ультиматуми і не налаштований на добросовісні перемовини щодо припинення війни проти України, заявив в ефірі Freedom голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

У Верховній Раді висловилися про переговорів з Путіним і сказали, кого треба до них долучити

Верховна Рада

Саме тому, на його думку, ключовим завданням зараз є зміцнення переговорних позицій України. Він вважає, що перспективи переговорів залежать від посилення позицій України. Це передусім достатня військова допомога сучасною зброєю та посилення санкційного тиску на державу-агресора.

Народний депутат також згадав заяву спецпредставника Дональда Трампа з питань Росії та України Кіта Келлога, який зазначив, що нинішній рівень санкційного впливу на РФ оцінюється лише на три бали з десяти. На його думку, це свідчить про те, що у США усвідомлюють: потенціал санкційного тиску на Росію залишається значним.

Водночас, за його словами, Кремль і Путін не демонструють жодної готовності до серйозного діалогу.

“Він продовжує говорити мовою ультиматумів і не налаштований на серйозні добросовісні переговори. Тому зараз особисто я не бачу певної серйозної перспективи навіть для початку перемовин. Виходячи з тієї агресивної позиції, яку займає Росія”, — підкреслив Мережко.

Щодо потенційних учасників майбутніх переговорів, політик наголосив, що ключову роль мають відігравати ті країни, які можуть реально тиснути на Кремль і змусити його сісти за стіл перемовин.

“Мені здається, що доцільним є залучення до участі в перемовинах тих держав, які можуть чинити реальний тиск на РФ і примусити її до серйозного ведення переговорів. Треба виходити з цього основоположного критерію. Насамперед, це, звичайно, Сполучені Штати. Можливо, доцільно говорити про Євросоюз загалом. Велика Британія, яка не є членом ЄС, але яка володіє досить потужним військовим, економічним потенціалом, що дозволяє чинити тиск на Росію”, — сказав Мережко.

За його словами можливість участі інших держав залишається відкритою, зокрема у межах Глобального саміту миру. При цьому він додав, що формат перемовин – питання другорядне. Головне, щоб країни-учасники могли реально впливати на агресора і змусити його до діалогу, який принесе конкретний результат.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, під тиском якої країни Путін може зупинити війну хоч завтра.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини