Головна Новини Політика України 2025 Що насторожує в історії з НАБУ і САП: чому Зеленський дуже поспішав
commentss НОВИНИ Всі новини

Що насторожує в історії з НАБУ і САП: чому Зеленський дуже поспішав

Влада намагалася максимально швидко вирішити питання зі зняттям незалежності з НАБУ та САП

23 липня 2025, 10:51 comments2063
Поділіться публікацією:

Якщо президент України Володимир Зеленський в історії з НАБУ і САП відчуває свою повну правоту, то тоді ще більше незрозуміло, чому питання намагалися вирішити з такою блискавичною швидкістю. Про це пише відомий тележурналіст і блогер Сергій Руденко.

Що насторожує в історії з НАБУ і САП: чому Зеленський дуже поспішав

Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента України

Журналіст задається питання, для чого було з блискавичною швидкістю і спікеру парламенту, і президентові підписувати закон № 12414, останній підписав майже опівночі. Так само блискавично вночі публікувати цей закон у "Голосі України". Показово у нічному президентському зверненні, опублікованому о першій ночі вже 23 липня, ігнорувати акції протесту проти цього рішення.

"Вже прозвучала негативна реакція послів країн "Групи Семи". Урядовці змушені були пояснювали європейцям деталі цього закону. Єврокомісія і представники ЄС висловили свою стурбованість. Люди вперше з початку великої війни вийшли на вулицю протестувати проти закону 12414. А президент виходить такий з відеозверненням і починає розповідати, що НАБУ і САП і далі будуть працювати, звідти вичищатимуть російських "кротів". Ці двоє повертатимуть чиновників, які втекли за кордон, і повертатимуть вкрадені мільярди. Це все прекрасно. А що ж буде з чиновниками, які активно "пакувалися" і продовжують "пакуватися" під час війни? Де посаджені троє друзів президента? Де гучні процеси над тими, хто розкрадав на оборонних замовленнях?", – задається питаннями Сергій Руденко.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Верховна Рада ухвалила закон, який надає повноваження генпрокурору втручатися в діяльність антикорупційних органів. Парламент проголосував в цілому №12414 і по факту ліквідував всю незалежність НАБУ та САП. Рішення підтримали 263 депутати. Чи справді, як говорять, НАБУ та САП тепер фактично сталі залежними від Генпрокурора, а відтак і від влади? Як це може позначитися на наших взаєминах із західними партнерами? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини