Головна Новини Політика України 2025 На які умови США слід погодитися Україні щодо угоди про корисні копалини
commentss НОВИНИ Всі новини

На які умови США слід погодитися Україні щодо угоди про корисні копалини

За яких умов Україна має піти на поступки для угоди про корисні копалини з США.

2 квітня 2025, 12:33
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Між Україною та США тривають переговори щодо угоди про корисні копалини. У березні адміністрація Трампа надіслала новий варіант договору, який у Верховній Раді назвали "жахом". Директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара пояснив, на які умови США могла б піти Україна щодо угоди про корисні копалини.

На які умови США слід погодитися Україні щодо угоди про корисні копалини

Зеленський та Трамп. Фото з відкритих джерел

Олександр Хара в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що нинішній варіант угоди про корисні копалини, який запропонували США, "виглядає як грабунок 21 століття". 

"При чому невідомо нащо нам таке потрібно, і чому ми маємо на це погоджуватися. Хоча зрозуміло, що в Україні потрібні прямі наземні інвестиції, нам потрібні технології, нам потрібні експерти", — говорить директор Центру оборонних стратегій.

За його словами, Україна запропонувала США угоду, адже очікувала отримати гарантії безпеки від Сполучених Штатів. Хара зауважує, що в такому випадку Київ міг би піти на поступки, однак Трамп не пропонує безпекові гарантії для України.

"Зрозуміло, що головна ідея, чому ми вийшли з такою ініціативою, була в тому, щоб дати преференції американцям, а натомість отримати гарантії безпеки. Таких гарантій безпеки адміністрація Трампа не хоче нам геть давати… якщо б були не дуже вигідні умови цієї угоди в економічному сенсі, але Україну взяли би в НАТО, напевно, можна було б погоджуватися", — сказав Хара.

Народний депутат Ярослав Железняк назвав деякі умови угоди, яку запропонували США. Вони стосуються всіх корисних копалин по всій території України, а управління буде складатися з 5 людей, де більшість буде за США з повним правом вето. Також гроші будуть виводитися за кордон, а Україна доплачуватиме, якщо якісь кошти не дійшли. Крім того, внесок США у фонд, це надана допомога за 2022-2024 роки та без гарантій безпеки.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Зеленський розповів про угоду про корисні копалини.

Також "Коментарі" писали, що в Україні розкрили, якою повинна бути угода з США про корисні копалини.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини