Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Україна не веде перемовини з міжнародними партнерами щодо перегляду територіальної цілісності в контексті закінчення війни — це прямо суперечить Основному Закону. Про це заявив радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко.
Президент США Дональд Трамп. Фото: CNN
За його словами, делегації, які беруть участь у міжнародних зустрічах, зокрема в Саудівській Аравії та Франції, однозначно підтверджують: питання територіальної цілісності України не є предметом обговорень.
"Конституція України чітко окреслює заборони на будь-які поступки у цьому напрямку. Інформаційний простір України також наповнений чіткою позицією щодо цього", — зазначив Лещенко, коментуючи чутки про можливе визнання Криму російським з боку США.
Він також нагадав, що подібні заяви лунали і раніше — ще до президентства Дональда Трампа:
"Ще влітку 2016 року, до початку свого першого терміну, Трамп заявляв, що мешканці Криму, мовляв, бажають бути з Росією. Такі меседжі циркулюють уже десятиліття, однак вони не мають жодних практичних наслідків. Ми повинні виходити з пріоритету — захисту українських національних інтересів", — наголосив Лещенко.
Також він звернув увагу, що публічні заяви політиків, зокрема Трампа, є елементами передвиборчої риторики, і їх не слід сприймати як офіційну позицію.
Нагадаємо, раніше агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що США нібито готові обговорити варіант визнання анексованого Криму. Водночас The Wall Street Journal пізніше уточнив, що Вашингтон очікує офіційної позиції Києва з цього приводу.
Портал "Коментарі" писав, що Україна не має наміру відмовлятися від курсу на НАТО, тому російський правитель Володимир Путін готується до нової хвилі війни, завив в ефірі телеканалу КИЇВ24 заявив Андрій Добрянський, речник Українського Конґресового Комітету Америки.
Новини