Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Міністр фінансів заявив, що Україна все ж сподівається, що у США знайдуть рішення, щоб розблокувати питання надання країні фінансової допомоги. За його словами, є всі підстави вважати, що пряма бюджетна підтримка буде збережена. При цьому Марченко додав, що Київ на постійні основі отримує запевнення з боку уряду Сполучених Штатів у тому, що необхідні кошти все ж надійдуть. Саме тому, додав міністр, цей варіант є базовим.
Сергій Марченко
Втім, підкреслив міністр фінансів, в Україні все ж мають так званий "план Б" на випадок, якщо американських грошей все ж не буде.
Згідно цього плану, каже Марченко, Київ звернеться за допомогою до лідерів країн "Великої сімки" та інших держав Європи з проханням розширити пакети фінансової допомоги, які вже надаються Україні. Тобто, інші країни разом повинні "замістити" американську допомогу.
При цьому, підкреслив Марченко, уже в березні Україна отримає перший транш від Європейського Союзу у розмірі 4,5 млрд євро. Наступний транш Київ очікує у квітні. Він становитиме 1,5 млрд євро. Як підкреслив очільник Мінфіну, ці кошти спрямують на покриття дефіциту бюджету.
Окрім того, він розповів, що спостерігається певний прогрес у питанні використання заморожених російських активів на користь України. За його словами, рішення лежить не тільки в політичній, а і в юридичній площині. Як додав Марченко, є надія на те, що вже найближчим часом воно буде знайдено. Також міністр додав, що заморожені російські активи будуть використовуватися для відбудови України.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" розповідав, що конфіскація заморожених активів РФ не зможе замінити допомогу від США.
Новини