Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З початком повномасштабної війни політика в Україні опинилася на паузі. Проте набули популярності благодійні фонди, які так чи інакше використовують діючі політики, або ж ті, які хочуть після закінчення воєнного стану голосно заявити про себе. Постійно в центрі уваги Фонд Сергія Притули, саме тому він є ціллю для атак від персоналій чи ботів, котрі, імовірно, можуть мати прихильність до російських структур та, імовірно, партії "ЄС", а також атаки, прихильність до не встановлених структур. Як інформує портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі сайту Molfar.
Фонд Сергія Притули. Фото з відкритих джерел
Дослідження продемонструвало, що атаки відбуваються зазвичай не під час самих зборів чи проектів, які веде фонд, а вже після того, як вони завершились, тобто вони спрямовані не стільки на саботаж зборів у рамках конкретних проектів, скільки на фонд та його асоційовану особу, або в цілому для підриву довіри. У таких випадках часто інфоприводом виступає певна публічна подія.
Аналізуючи джерела розповсюдження атак на фонд Сергія Притули, Molfar виявили, що найбільша кількість атак — 64,5% — розповсюджувалась у TG, мережу FB було використано у майже 13% атак. Медіа та в Youtube розповсюджували атаки на фонд у 12,3% випадках, TW та інші мережі було використано для 8,7% постів.
Більшість атак були спрямовані саме на Сергія Притулу як особу та волонтера. Адже циклічність атак часто не залежить від проектів саме фонду — автори атак часто обирають будь-який інфопривід й долучають до нього фонд чи особисто Сергія Притулу в негативному контексті. Також у своїх повідомленнях автори негативних постів та коментарів звертаються не до фонду, а особисто до Сергія Притули, вказуючи його відповідальним за всі дії БФ.
Сайту Molfar поцікавився у прес-служби фонду про те, що вони думають про атаки на їх проект. Отже, на думку представників фонду, ціль атак – це зниження обсягів фінансової підтримки, які надходять на потреби армії, підрив довіри до волонтерів як до важливої опори українського суспільства та дискредитація України в очах міжнародної спільноти через створення хибного уявлення про неефективність громадських ініціатив. Наприклад, за словами пресслужби фонду, під час запуску збору "Рій Помсти 2.0" команда працювала до 5 ранку, щоб протидіяти спаму та дезінформації, що відвернуло ресурси від основних задач фонду — залучення донатів. А під час "Мега Збору Нічний Кошмар" через масові скарги META видалила 80% контенту і погрожувала блокуванням сторінки, що значно зменшило охоплення.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Володимир Путін під час "прямої лінії" підтвердив свою готовність до розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом.
Новини