Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Попри неможливість проведення виборів через воєнний стан, який був запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії, в українському суспільстві періодично виникають дискусії щодо можливості голосування. В умовах війни та з великою кількістю біженців за межами країни, одним з варіантів може стати дистанційне голосування. Соціологічний центр СОЦИС на замовлення видання "Українська правда" опитав українців щодо питання дистанційного голосування та права голосу в біженців.
Дистанційне голосування в Україні. Фото з відкритих джерел
Згідно з результатами опитуваннями СОЦИС, думки українців розділились щодо можливості голосування через застосунок "Дія", поштою або іншим способом голосування. 48,6% респондентів проти такого голосування, тоді як 44,2% підтримують дистанційну можливість голосувати під час проведення виборів.
Також СОЦИС, запитав, чи мають українці, які виїхали за кордон таке ж саме право голосувати, як і громадяни, що лишись в країні. 67% вважають, що біженці мають право голосувати, адже лишаються громадянами України. Протилежної думки дотримується 28,2% респондентів, які вважають, що залишивши країну громадянин повинен втрачати право впливати на обрання влади в Україні.
Під час дослідження також було поставлено питання, яким групам населення слід дозволити голосувати дистанційно:
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, яким може бути сценарій виборів в Україні 2025 року.
Також "Коментарі" писали про Олексія Арестовича, який підтвердив, що має плани взяти участь у виборах в Україні.
Новини