Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Разом зі збройними силами країни-агресорки активізувались її агенти, мета яких залишається незмінною – розхитати українське суспільство, підірвати довіру до ЗСУ, зірвати мобілізацію, а разом із ними нашу спроможність тримати оборону.
Народна депутатка Мар’яна Безугла. Фото з відкритих джерел
7 травня соцмережі наповнились передруками чергової "зради": Безугла опублікувала пост, в якому заявила, що за Авдіївкою немає фортифікацій. Частина користувачів підхопила меседж, інша звинуватила нардепку в поширенні російської ІПСО. День у день із початком російського наступу на Харківщині Безугла видала новий пост, в якому повідомила, що їде на фронт інспектувати фортифікації. Вона також заявила, що збирається перевірити: забезпечення підрозділів, адекватність прийняття рішень військовим керівництвом різних рівнів, психологічний стан військових і цивільних, кількість та причини відмовників тощо.
Користувачі провели народну обраницю сотнями саркастичних коментарів із побажаннями допомогти із фортифікаціями власноруч лопатою, утриматися від селфі і здачі наших позицій ворогу, не повертатись до Києва. До деяких підрозділів Безугла вже доїхала: військові діляться враженнями у соцмережі Х (Twitter):
Невідомо, коли Безугла повернеться і відновить "комунікації" на своїй сторінці у Facebook. Але коли б це не сталось, ЗСУ, командуванню та суспільству слід підготуватися до нової хвилі хайпу. Саме про хайп свого часу заявив військовослужбовець і речник спільноти InformNapalm Михайло Макарук, коли коментував нападки Безуглої на вже колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Військовою експерткою, спроможною давати оцінки інженерно-фортифікаційним спорудам і плануванню операцій, Безугла стала влітку 2022 року. Тоді нардепка прибула в один з командних пунктів на сході, аби контролювати військові операції в Сіверськодонецьку, давати вказівки командуванню та висловлювати претензії щодо "неправильних дій" військовослужбовців. Цю інформацію військових підтвердили журналісти Яніна Соколова, Юрій Бутусов, а також ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай, який назвав Безуглу "пані народний неадекват". За його словами, вона приїхала в поліцейський відділок, із кимось листувалася, робила дзвінки, після чого відділок накрила російська артилерія.
Дехто висловлював думку, що саме через депутатку загинули військовослужбовці під час чергового її візиту на фронт, адже вона відволікала велику купу ресурсів на свою охорону.
В серпні 2022 року Безугла надіслала в СБУ звернення щодо перевірки цілої "мережі" начебто несправжніх волонтерів. "Є кілька десятків (чи скільки таких?) "волонтерів"(?) політиків, "лобістів", "коронованих", які можуть лобіювати певні компанії, політичні сили, розхитувати суспільство тощо. Деякі з них взагалі "професійні" з 2014 року", — написала вона.
Тоді проти депутатки виступила уся волонтерська спільнота, яка на відміну від неї систематично допомагає військовим упродовж усіх десяти років російської війни.
Депутат Безугла атакує не тільки військових і волонтерів, але і незалежні медіа – ще один інститут, на якому тримається демократичний розвиток України. З квітня 2024 року вона систематично "торпедує" Суспільне – одне з найбільш професійних, успішних і незаангажованих ЗМІ України.
Вона поширила інформацію про статус мовника, його бюджет і буцімто "оплату праці" членів наглядової ради, яка не відповідала дійсності. Депутатка звинуватила Суспільне у працевлаштуванні "ухилянтів" та низькому охопленні їхніх матеріалів. Ці твердження спростувала Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного. Якщо коротко: понад третини населення країни дивіться і читає Суспільне, роздутий, на думку Безуглої, штат налічує 3650 співробітників на всю державу, "більшість заброньованих" насправді складає 400 осіб, а зарплати членам наглядової ради по 200 тис. грн – фейк, бо працюють вони безкоштовно – це норма закону.
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк звернулась до Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки МКІП та Центру протидії дезінформації при РНБО з проханням провести роз'яснювальну роботу серед народних депутатів: "Готова особисто долучитись до лекцій з медіаграмотності і лікбезу для депутатів на цю тему".
Врешті Медіарух закликав президента, голову Верховної Ради, депутатів та міжнародних партнерів припинити тиск на Суспільне мовлення, зберегти за ним вечірні прайми телемарафону, відреагувати на неправдиві висловлювання Безуглої, які робились точно не на користь мовника і народу України як його головного стейкхолдера.
Питання виникають не лише до заяв Безуглої, але і до її роботи над законопроєктами. Пригадаємо найбільш яскраві її "досягнення". Вже під час повномасштабної війни Безугла попала під шквал критики через законопроєкт, який дозволяв би командирам вбивати військових за невиконання наказів. Менш ніж за 20 днів після появи проєкту його зняли з розгляду.
Безугла також піарилась на так званій "реформі СБУ". Жодного законопроєкту чи пропозиції вона так і не внесла. Така ж доля спіткала ще одну її "ініціативу" – парламентський нагляд за розвідкою.
Безугла також була співавторкою законопроєкту, який пропонував саджати на 12 років тих, хто "представляє інтереси України за кордоном" без "повноважень та погоджень". Оцінку цій ідеї дала журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва, назвав Безуглу "не просто притрушеною жінкою, а шкідником".
Отримавши хвилю хейту у відповідь, Безугла дала задню, написавши, що цей законопроєкт – "законодавчий жарт". Але ж за такі жарти і недолугі законопроєкти платники податків платять Безуглій майже 55 тисяч гривень зарплати на місяць.
На виборах 2019 році на окрузі майбутньої депутатки організували так звану "сітку" зі "скуповування" голосів. Громадянська мережа "Опора" повідомляла, що активісти роздавали футболки та кепки за підписку на акаунт Безуглої. Згідно із законодавством, такі дії є непрямим підкупом виборців і мають нести за собою кримінальну відповідальність.
Безугла була звичайною лікаркою за освітою, працювала в Проєктному офісі реформ при Міноборони та очолювала програму "Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил України" і, судячи з декларації, власних ресурсів на ведення кампанії не мала.
За даними Бабеля, допомогти Безуглій стати народним обранцем допоміг Андрій Холодов — "тютюновий король", власник мережі сигаретних кіосків на зупинках громадського транспорту. Саме він був одним з тих, хто відбирав кандидатів у депутати для "Слуги народу". Представляючи її в штабі, Холодов, начебто, назвав Безуглу "дівчинкою ресурсною".
Схоже, "ресурсна дівчинка" з початком повномасштабного вторгнення РФ почала відпрацьовувати наданий кредит довіри.
Новини