Україна та Швеція планують укласти угоду про співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу
Сторони обговорили питання створення двосторонньої угоди, яка має сприяти впровадженню спільних проєктів у сфері ОПК, а також конкретні пропозиції щодо їх реалізації.
Україна та Швеція розглядають можливість підписання двосторонньої угоди для підтримки реалізації спільних проєктів у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК). Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Як зазначив Сергій Боєв, заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції, під час зустрічі з головою управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової агенції FMV Йоганом Аксельссоном, пріоритетними напрямками для України залишаються протиповітряна оборона (ППО) та забезпечення боєприпасами.
Сторони обговорили питання створення двосторонньої угоди, яка має сприяти впровадженню спільних проєктів у сфері ОПК, а також конкретні пропозиції щодо їх реалізації.
Аксельссон заявив, що уряд Швеції готується затвердити новий пакет військової допомоги для України, який стане найбільшим від початку повномасштабної війни. Очікується, що підтримка включатиме інвестиції в українське оборонне виробництво, зокрема для розширення можливостей далекобійної зброї.
"Україна та Швеція також узгодили деталі реалізації контрактів на виробництво бронетехніки, зокрема бойових машин піхоти CV-90. Планується створити партнерство для технічного обслуговування та ремонту цих машин на території України," — зазначили в Міноборони.
Окрім цього, обговорювалось забезпечення стійкого зв’язку на полі бою. Шведські системи супутникового зв’язку, які вже довели свою ефективність, можуть стати вагомим внеском у посилення обороноздатності України.
З
початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Швеція активно підтримує
Україну, надаючи фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Стокгольм
спрямовує значні ресурси через міжнародні організації, допомагає переселенцям і
забезпечує гуманітарну підтримку, включно з медичним обладнанням, продуктами
харчування та генераторами.
"Коментарі" вже писали, що військовослужбовці, які вступають до Сил
оборони через рекрутингові центри, найчастіше
обирають вакансії в таких сферах, як безпілотники, водійські спеціальності
та стрілецькі напрямки.