У ВР жорстко висловилися про договір про надра, назвавши його абсурдним

Олександр Мережко зауважив, що необхідно працювати над справжнім міжнародним договором, оскільки це було узгоджено раніше.

Проєкт документа, запропонований США щодо надр, є нелогічним, не є міжнародним договором і суперечить українському законодавству. Таку заяву зробив голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, юрист-міжнародник Олександр Мережко під час брифінгу.

Він підкреслив, що на сьогодні немає чіткого розуміння, чи є цей документ фейком, але ймовірно, що це не так.

"Цей документ написано в стилі американського права, але ми не можемо бути на 100% впевненими, що це не фейк. Якщо це серйозна пропозиція від американської адміністрації, виникають великі питання щодо його адекватності та правомірності", — зазначив Мережко.

За словами Мережка, у проєкті йдеться про створення юридичної особи за американським правом, зокрема, за законодавством штату Делавер. Він наголосив, що в даному контексті важливо розуміти, що йдеться про українські природні ресурси, які відповідно до Конституції України належать народу України.

"Якщо розглядати це з формальної точки зору, то це точно не міжнародний договір", — підкреслив він.

Мережко зауважив, що необхідно працювати над справжнім міжнародним договором, оскільки це було узгоджено раніше.

"Тепер пропонують текст контракту, який не є міжнародним договором, і який не відповідає українському праву, оскільки він написаний згідно з нормами американського законодавства. Це абсолютно неприйнятно. Потрібен серйозний підхід, адже мова йде про ресурси та майбутнє України. Вирішення таких питань через контракт однієї зі сторін — це абсурд", — підсумував він.

Мережко також зазначив, що необхідно підготувати міжнародний договір, який буде ратифікований Верховною Радою України та Сенатом США.

Крім того, він вважає, що перед тим, як почати видобуток корисних копалин на території України, США повинні надати допомогу Україні у боротьбі з агресором, звільнити території, на яких розташовані ці ресурси, і лише після цього можна буде реалізовувати цей проєкт.

Як вже писали "Коментарі", Україна справді отримала від США проєкт економічної угоди про надра. Зараз уряд зайнятий тим, що опрацьовує всі варіанти та аналізує ті пропозиції, які надійшли від Вашингтона. обробляється.