У Раді оцінили "мирні" заяви Лавров і Путіна та їх наслідки для України
У Раді попередили, що ідея капітуляції України виглядає привабливою для США і Європи, втім наслідки будуть жахливими
Росія демонструє нову фазу дипломатичних маніпуляцій, активно пропонуючи перемир’я, але паралельно просуваючи ультимативні умови так званого “мирного врегулювання”, заявила нардеп Ірина Геращенко.
За її словами, публічні меседжі глави МЗС РФ Сергія Лаврова, спроби кремлівського диктатора Володимира Путіна схилити США до де-факто визнання окупацій і вимоги Москви до України — це не переговори, а шантаж і нав’язування “капітулюючого миру” в обгортці дипломатії.
Як каже Геращенко, насправді, сигнали з Кремля чіткі: Україна має відмовитися від НАТО, визнати анексію територій і погодитись на власне роззброєння.
За її словами, невдача американського спецпосланця Стіва Віткоффа переконати Путіна хоча б заморозити лінію фронту сигналізує: навіть мінімальний компроміс не входить у плани Кремля. Ба більше, збереження “максималістської позиції щодо територій” під час візиту представника адміністрації Трампа демонструє глибоку нездатність Москви мислити в межах міжнародного права.
Паралельно, говорить Геращенко, російська риторика намагається дискредитувати саму ідею повноцінного припинення вогню, якщо попередньо не буде виконано політичних умов Москви.
На її переконання, для Путіна навіть “мовчання гармат” можливе лише тоді, коли Україна політично капітулює. Це ставить під сумнів не лише перспективу миру, а й саму логіку переговорів.
Вона додала, що небезпека в тому, що розрахунок на “тимчасовий спокій” за рахунок України може виглядати привабливо для США і Європи, однак він руйнує принципи, на яких тримається вся трансатлантична безпека.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ може погодитися на 30-денне перемир’я.