Рада відкрила скриньку Пандори: скасування Господарського кодексу може призвести до катастрофи

В Україні скасували Господарський кодекс: буде проведена корпоратизація всіх без виключення державних та комунальних підприємств

Верховна Рада України у четвер, 9 січня, 248 голосами прийняла законопроєкт №6013 про скасування Господарського Кодексу.

Народний депутат Олег Мовчан підтримав це рішення, зазначивши, що це великий результат роботи Голови Верховної Ради.

“Цей закон - революційне рішення, яке забезпечить прозорість при управлінні державною та комунальною власністю, а також приводить Українське корпоративне законодавство до принципів ОЕСР та Європейських практик”, - наголосив нардеп.

Однак не всі депутати оптимістично оцінюють таке рішення. А експерти загалом переконані, що Рада відкрила “ящик Пандори”. До чого може призвести таке рішення, розбирався портал “Коментарі”.

Народний депутат Олексій Кучеренко зауважив, що законопроєкт - абсолютно авантюрний.

“Основна мета - корпоратизація всіх без виключення державних та комунальних підприємств, в тому числі водоканалів, теплокомуненерго, транспорту, обслуговування тощо”, - пояснив він.

Кучеренко також уточнив, що корпоратизація в наших умовах - це практично повне відсторонення власника від процесу управління своїм майном через всілякі “наглядові ради”,”незалежні дирекції”, “зовнішні аудити” тощо.

“Ви десь бачили приклади успішної корпоратизації, яка б щось добре принесла власнику та споживачам?! Окрім божевільних зарплат та премій! “Нафтогаз" Коболєва, “Укрпошта” Смілянського, “Київводоканал” незрозуміло кого, “Укренерго”, “Енергоатом”, облгази, обленерго тощо - ви самі розумієте наслідки по своїх платіжках. Тепер теж саме хочуть зробити на місцевому рівні - самі здогадайтеся до чого це призведе.

Засновник ГО "Спілка споживачів комунальних послуг" Олег Попенко переконаний, що цим законопроєктом Рада відкрила скриньку Пандори.

Проводячи корпоратизацію комунальних підприємств ми відкриваємо дорогу зростання тарифів і перекладання власної безвідповідальності на споживачів, що не припиняється”, - зауважив експерт.

За його словами, Україна вже має досвід передачі в управління приватним компаніям водоканалів. З 2008 по 2014 рік, по Україні частина водоканалів перейшла в приватне управління і була доведена до такого стану, що навіть на сьогодні через 10 років не можуть повернути в початковий стан, бо на це не вистачає грошей.

“З урахуванням нинішньої тарифної політики та монополізації умовних ринків, з урахуванням неплатоспроможності 80% населення, корпоратизація комунальної власності це не про те, що якість послуг стане кращою, це про те, що з'являться нові контролери, нові наглядові ради та правління на водоканалах і ТКЕ, це чергові надвисокі зарплати для своїх і повністю руйнація того, що залишилося”, - переконаний Попенко.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що українці можуть залишитися без звичних послуг.