НБУ: перевірка банку Порошенка є плановою та не має політичного підтексту
НБУ заявляє, що стикнувся з хвилею дискредитації та тиску після перевірки банку Порошенка на предмет порушення закону
Національний банк України зазначає, що перевірка Міжнародного Інвестиційного Банку, який належить Петру Порошенку, є плановою та не має жодного політичного підтексту. Про це заявив голова Нацбанку Андрій Пишний, підкресливши: "Народний депутат України Петро Порошенко опублікував пост, в якому вдався до неправдивих заяв, сформувавши інформаційну хвилю дискредитації та тиску на Національний банк. Спростовую кожне із звинувачень".
відкинув будь-які безпідставні звинувачення нібито в політичному переслідуванні опозиції.
Водночас предметом перевірки є діяльність саме банку, а не його клієнтів. Зокрема, щодо дотримання банком Порошенка вимог закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та інших нормативно-правових актів.
Нацбанк наголошує, що під час перевірок фінансових установ діє виключно в межах своїх повноважень.
"Станом на сьогодні перевірка АТ "МІБ" триває в плановому режимі. У публічному розголосі навколо цього процесу, спровокованому власниками та клієнтами банку, ми вбачаємо тиск на роботу регулятора та, зокрема, перешкоджання роботі працівників інспекційної команди", - говориться в повідомленні.
Нагадаємо, що раніше НБУ оштрафував банк Петра Порошенка на 20,5 млн грн за порушення законодавства.
Раніше експерти назвали махінаціями роботу Банка із коштами Фонду Порошенка для купівлі українських ОВДП.
Як відомо, у лютому були запроваджені санкції проти низки олігархів та політиків, які створювали загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України та сприяли терористичній діяльності. У тому числі, до списку увійшли Петро Порошенко, Віктор Медведчук та інші.
Зокрема, Петра Порошенка звинувачували у лобіюванні Харківських угод (ЧФ в Криму); фінансуванні терористів (купівля вугілля з ОРДЛО); торгівлі у війну з РФ (Липецька фабрика, завод "Богдан" у РФ тощо); спільному з Медведчуком та росіянами незаконному відчуженні нафтопроводу у держави тощо.