Навколо призначення нового складу Кабміну розгорівся скандал: що відомо

Деякі народні депутати висловили невдоволення "пакетним" підходом, оскільки очікували, що матимуть можливість обговорити та призначити кожного з кандидатів на міністерські посади окремо

Усі члени нового Кабінету міністрів будуть затверджені парламентом єдиним голосуванням — окремі кандидатури не виноситимуться на розгляд. Виняток становлять лише міністри оборони та закордонних справ, які, згідно з Конституцією, пропонуються до призначення президентом України, повідомляють джерела РБК‑Україна серед народних депутатів.

Думки щодо такого підходу розділилися. Частина парламентаріїв каже, що пакетне голосування було прогнозованим — окремий розгляд кожного міністра ускладнив би та затягнув процес формування уряду. Натомість інші депутати критично ставляться до цього формату, наголошуючи, що хотіли б мати можливість обговорити кандидатів персонально.

Варто підкреслити, що законодавство України дозволяє як пакетне, так і індивідуальне затвердження складу Кабміну відповідно до статті 9 закону "Про Кабінет Міністрів".

Очікується, що голосування відбудеться вже цього тижня. Президент Володимир Зеленський запропонував першу віцепрем’єрку Юлію Свириденко на посаду прем'єр-міністра замість Дениса Шмигаля — чинного глави Кабміну з березня 2020 року. Натомість Шмигаль може перейти на посаду міністра оборони.

Крім заміни керівництва, планується також реформа структури уряду — злиття Міністерства економіки, Міністерства агрополітики та Міністерства екології в один потужний орган.

Раніше портал "Коментарі" писав, що перша віцепрем’єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко під час Конференції з відновлення у Римі спростувала чутки щодо можливого призначення її на посаду голови уряду.