На які умови США слід погодитися Україні щодо угоди про корисні копалини

За яких умов Україна має піти на поступки для угоди про корисні копалини з США.

Між Україною та США тривають переговори щодо угоди про корисні копалини. У березні адміністрація Трампа надіслала новий варіант договору, який у Верховній Раді назвали "жахом". Директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара пояснив, на які умови США могла б піти Україна щодо угоди про корисні копалини.

Олександр Хара в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що нинішній варіант угоди про корисні копалини, який запропонували США, "виглядає як грабунок 21 століття".

"При чому невідомо нащо нам таке потрібно, і чому ми маємо на це погоджуватися. Хоча зрозуміло, що в Україні потрібні прямі наземні інвестиції, нам потрібні технології, нам потрібні експерти", - говорить директор Центру оборонних стратегій.

За його словами, Україна запропонувала США угоду, адже очікувала отримати гарантії безпеки від Сполучених Штатів. Хара зауважує, що в такому випадку Київ міг би піти на поступки, однак Трамп не пропонує безпекові гарантії для України.

"Зрозуміло, що головна ідея, чому ми вийшли з такою ініціативою, була в тому, щоб дати преференції американцям, а натомість отримати гарантії безпеки. Таких гарантій безпеки адміністрація Трампа не хоче нам геть давати… якщо б були не дуже вигідні умови цієї угоди в економічному сенсі, але Україну взяли би в НАТО, напевно, можна було б погоджуватися", - сказав Хара.

Народний депутат Ярослав Железняк назвав деякі умови угоди, яку запропонували США. Вони стосуються всіх корисних копалин по всій території України, а управління буде складатися з 5 людей, де більшість буде за США з повним правом вето. Також гроші будуть виводитися за кордон, а Україна доплачуватиме, якщо якісь кошти не дійшли. Крім того, внесок США у фонд, це надана допомога за 2022-2024 роки та без гарантій безпеки.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Зеленський розповів про угоду про корисні копалини.

Також "Коментарі" писали, що в Україні розкрили, якою повинна бути угода з США про корисні копалини.