Марині - мільярди, собі - мотоцикл: ЗМІ показали, як Порошенко ймовірно намагалася сховати активи від санкцій

Порошенки намагалися поділити майно: що хотіла отримати Марина

Народний депутат України Петро Порошенко, на якого ввели санкції, ймовірно намагався обійти обмеження та зберегти контроль над своїми найбільш прибутковими активами. Подружжя намагалося розподілити майно у судовому порядку. Відповідний позов до Крижопільського районного суду Вінницької області подала Марина Порошенко у березні 2025 року.

Справу про поділ майна подружжя Порошенків суд закрив. Однак, як повідомляє видання “Главком” оприлюднені документи свідчать про ймовірну спробу прихованої передачі статків на понад 17 млрд грн.

У судовому позові про поділ майна, як зазначає видання, дружина Порошенка просила залишити їй найцінніші активи чоловіка. За інформацією ЗМІ, у позові йшлося про контрольний пакет закритого недиверсифікованого корпоративного інвестиційного фонду “Прайм Ессетс Кепітал” (8190 акцій або частка 78,93%; вартість цих акцій оцінено у 8,33 млрд грн). Незмінним власником компанії майже 20 років є Петро Порошенко. Також колишня перша леді претендувала на мільйони чоловіка, які знаходяться на рахунках Міжнародного інвестиційного банку і “РВС Банку”, пише видання.

Петро Порошенко у випадку поділу мав отримати майно, яке не приносить прибутку.

“За Порошенком, на прохання Марини, мали залишатися: мотоцикл Honda CMX 1100D, 2021 року випуску; напівпричіп King Trailers GTS443-17.5, 2001 року випуску; автомобіль Volvo S90 2.0 T8, 2021 року випуску; 93,93% частки у статутному капіталі ТОВ “Фірма Екран” (за даними аналітичної системи Youcontrol, з лютого 2016 року це підприємство перебуває у стані припинення); невиплачена частина прибутку від Sequent Schweiz AG (попередня назва “Ротшильд Траст”) на суму 20 млн дол.; 3,19 млрд грн готівки”, - пише видання.

Серед іншого Порошенку мали залишитися 43 картини і скульптура довгоногого слона Сальвадора Далі. Видання повідомляє, що нардеп придбав її у 2012 році за 338,5 тис. дол. на аукціоні на Sotheby’s у Нью-Йорку. Загалом, за даними ЗМІ, вартість перелічених творів мистецтва складала 100,4 млн євро (понад 4,5 млрд грн). Ця сума була актуальною на дату позову Марини Порошенко.

Суд у підсумку закрив провадження, посилаючись на відсутність предмета спору та усну домовленість подружжя щодо розподілу майна.

“На думку суду, позивачка не надала доказів того, що мирна домовленість є неможливою, а сам поділ міг би бути оформлений без залучення суду”, - зазначає ЗМІ.

Загалом судова справа про поділ майна Порошенків викликала резонанс. Позов до суду з'явився на тлі чинних санкцій проти Петра Порошенка та низки кримінальних проваджень. Видання нагадало, що у квітні 2025 року нардеп офіційно став обвинуваченим у справі про державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій ОРДЛО. А НБУ оштрафував підконтрольний Порошенку Міжнародний інвестиційний банк на 20,5 млн грн за порушення законодавства про фінансовий моніторинг.

Видання, посилаючись на думку експертів, зазначає, що позов про поділ майна може бути спробою обійти санкції та зберегти контроль над активами. За таку схему Порошенків можуть звинуватити у шахрайстві.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що військові умовно відправили сина Порошенка на фронт.