Чому санкції Зеленського проти тіньового флоту РФ можуть бути імітацією боротьби

Україна ввела санкції проти капітанів тіньового флоту Росії, однак могла зупинити транзит російської нафти.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО від 5 лютого щодо 57 капітанів тіньового флоту РФ, які залучені до експорту російської нафти в обхід цінової стелі. Однак колишній керівник ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон називає такий крок України "імітацією боротьби".

Сергій Макогон висловив свою думку щодо санкцій проти капітанів тіньового флоту Росії. За його словами, такі заборони матимуть нульовий результат.

"Не розумію сенс впроваджених санкцій. Не думаю, що зазначені 57 капітанів суден з російського тіньового флоту володіють будь-якими активами в Україні. Створюється якась ілюзія активної санкційної боротьби, хоча результат буде нульовий", - вказує Макогон.

За його словами, ударом для Росії стало б зупинення транзиту російської нафти через територію України. Сергій Макогон наголошує, що щорічно через Україну транзитом проходить близько 14 млн тонн російської нафти, що приносить у російський бюджет близько 6 млрд доларів.

"Якщо б було бажання нанести справжній удар по доходах РФ від експорту нафти, то РНБО мало б ввести санкції не проти якихось капітанів, а просто заборонити транзит російської нафти через Україну нафтопроводом "Дружба"", - вважає Макогон.

Під санкції України потрапили 56 громадян Росії та один Ірану, які є капітанами суден російського тіньового флоту. В указі очікують, що українські санкції будуть спонукати міжнародних партнерів до запровадження нових санкцій проти капітанів, щоб наражати їх на ризик блокування активів в інших країнах. Вважається, що це підвищить витрати тіньового флоту та ускладнить його операційну діяльність.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Росія знайшла нове місця для перевалки нафти. Воно поблизу європейської країни.

Також "Коментарі" писали, що Орбан пояснив, чому продовжив санкції проти Росії та озвучив новий ультиматум для України.