Вже зовсім скоро: The Economist повідомило, коли можуть відбутися вибори в Україні
Офіс президента Зеленського заперечує підготовку до виборів.
Вибори в Україні можуть відбутися вже в 2025 році, а найближча можлива дата — 25 травня, повідомляє The Economist. Серед київських політиків обговорюються дві дати: 20 січня, коли відбудеться інавгурація Дональда Трампа в США, яка може бути сигналом до припинення вогню та скасування воєнного стану, а також 25 травня, як імовірна дата виборів.
Офіс президента України заперечує будь-яку підготовку до виборів, і більшість джерел видання сумнівається, що голосування таки відбудеться, враховуючи складнощі організації та забезпечення легітимності. Депутат Ярослав Желєзняк вважає, що брати участь у передвиборчій кампанії в умовах війни було б "самогубством".
"Брати участь у передвиборчій кампанії зараз було б самогубством", – вважає народний депутат Ярослав Желєзняк.
Проте, за інформацією видання, в Україні ведеться підготовча робота: регіональні виборчі штаби мобілізуються, формується список кандидатів. Представники ймовірних опонентів Зеленського на виборах визнають, що вибори необхідні, але побоюються відкрито підтримувати цю ідею через можливу реакцію Офісу президента.
Згідно з внутрішніми опитуваннями, якщо б вибори відбулися найближчим часом, Володимиру Зеленському було б важко повторити успіх 2019 року. Нині його більше не сприймають як безсумнівного військового лідера, яким він був на початку війни. Опитування свідчать, що у другому турі його шанси на перемогу можуть бути невисокими, особливо якщо йому протистоятиме Валерій Залужний, колишній головнокомандувач ЗСУ, який наразі обіймає посаду посла у Великій Британії. Попри це, Залужний ще не оголошував про політичні амбіції, хоча багато хто закликає його балотуватися.
"Якби вибори відбулися завтра, пану Зеленському було б важко повторити успіх переконливої перемоги, яку він здобув у 2019 році. Майже через три роки після російського вторгнення його вже не сприймають як беззаперечного військового лідера, яким він був колись", – мовиться в матеріалі.
Видання також зазначає, що Зеленський має шанси проти інших опозиційних кандидатів. Однак, за словами одного зі співрозмовників The Economist, найкращим варіантом для Зеленського було б залишити посаду і закарбуватися в історії як лідер, що об'єднав націю під час війни.
"У Зеленського є лише один вихід, щоб вийти з непошкодженою репутацією. Це провести вибори [без нього] і увійти в історію як людина, яка об'єднала націю під час війни".
З наближенням інавгурації Трампа, Україна готується до можливих змін у підтримці з боку США. Існують побоювання, що політика Трампа може відповідати позиціям його ймовірного віцепрезидента Джей-Ді Венса, які передбачають відмову України від членства в НАТО та можливість визнання контролю Росії над окупованими 18% української території.
"Попри всі розмови в Києві та інших столицях про закінчення війни, більшість тих, хто проводить час на передовій, розуміють, що багато боїв ще попереду. Ініціатива належить Володимиру Путіну, і малоймовірно, що він запропонує перемир'я, поки не буде вирішено кілька битв", – констатує видання.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Кучма оцінив шанси Зеленського на переобрання