Уряд планує підіграти Китаю і позбутися інструменту міжнародного тиску на РФ

Як повідомив у Фейсбуці політичний діяч Юрій Гудименко уже завтра Кабмін планує закрити Реєстр міжнародних спонсорів війни, куди НАЗК вносить компанії, які працюють у Росії і сплачують податки в російський бюджет

При цьому Юрій Гудименко нагадав, що раніше уряд фактично проігнорував петицію про обовʼязкове маркування товарів брендів, які працюють в Росії.

"Я розумію, що посли багатьох країн, особливо Китаю, постійно обурюються через реєстр, який робить публічним і відкритим їхню співпрацю з країною-агресором. Тому що це, у свою чергу, призводить до проблем з США і створює загрозу включення до американського санкційного списку",
- підкреслив Гудименко.

Втім, за його словами, закрити реєстр і втратити міжнародний інструмент тиску на тих, хто допомагає Росії вести війну – це гірше, ніж помилка.

Нагадаємо, восени 2023 року в Україні створили реєстр міжнародних спонсорів війни. До нього вносять компанії, які продовжують працювати в Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну. Зокрема, в НАЗК "Коментарям" тоді повідомили, що реєстр спрямований на те, щоби тиснути на міжнародні компанії для їх виходу з російського ринку і, як наслідок, зменшити здатність країни-агресора отримувати доходи (у тому числі податки) від іноземних компаній, що використовуються для фінансування війни та існування політичного режиму РФ . В НАЗК підкреслили, що включення міжнародних компаній до розділу "Міжнародні спонсори війни" є іміджевим інструментом, що призводить до посилення на них тиску в інформаційному просторі та переоцінки їх діяльності суспільством та бізнес-спільнотою.

Окрім того, відомо, що 1 лютого 2024 року Китай почав вимагати, щоб Україна виключила більше десятка китайських компаній зі списку фірм, визначених як "міжнародні спонсори війни", заявивши, що хоче, аби Київ "усунув негативний вплив".