Україні доведеться чекати роки: у Кабміні назвали терміни вступу до ЄС

Для успішного завершення переговорів з ЄС Україна має впровадити зміни відповідно до 33 розділів у шести кластерах, визначених переговорною рамкою.

Україна офіційно розпочала переговори щодо членства в Європейському Союзі, що є важливим кроком на шляху до інтеграції з ЄС. Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна планує виконати всі вимоги для вступу до 2030 року.

Міністр закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб, яка очолює європейську делегацію, підкреслила, що переговори будуть складними і трудомісткими, але висловила впевненість у здатності України успішно завершити цей процес, проявляючи рішучість та самовіддачу .

Для успішного завершення переговорів Україна має виконати вимоги, які охоплюють 33 розділи у шести кластерах, визначених переговорною рамкою. Це вимагає проведення численних реформ у різних сферах, включаючи антикорупційні та податкові зміни.

Процес вступу до ЄС включає три основні кроки:

  1. Висновок Єврокомісії про успішне завершення переговорів та досягнення відповідності критеріям вступу.
  2. Рішення про підписання Угоди про вступ України до ЄС.
  3. Ратифікація угоди парламентами держав-членів ЄС та набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі.

Хоча точні терміни виконання всіх умов невідомі, досвід інших країн показує, що процес вступу займає не менше 5-8 років. Це відповідає прогнозу Ольги Стефанішиної, яка очікує, що Україна зможе виконати всі вимоги до 2030 року.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що стало відомо, хто очолить Єврокомісію. Чинну голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, ймовірно, перепризначать на другий термін. За інформацією німецького видання Handelsblatt, керівники європейських держав-членів блоку погодилися висунути її кандидатуру.