У ВР впевнені, що все непопулярне щодо мобілізацій приймуть впродовж наступних місяців
Законопроєкт про мобілізацію став компромісом, який зрештою не влаштував нікого, ним не задоволені в армії і в суспільстві, відзначив нардеп Богдан Яременко. Втім, він вважає, що все «непопулярне» врешті з часом приймуть
Закон про мобілізацію дозволив владі і суспільству подолати дуже некомфортний поріг - розуміння, що "так, як до війни" вже немає і більш ніколи не буде, відзначив Богдан Яременко.
За його словами, військове командування, яке рахує людей у мотопіхотних відділеннях, бачить 1-3 замість 8-10, і намагається привести цифри у відповідність до того, що військова наука вважає мінімальним шансом на виживання (навіть не перемогу), не отримало все і всіх, кого хотіло. А точніше - кого бачило як мобілізаційний ресурс, додав нардеп.
Окрім того, додав він, військовослужбовці і їх сім’ї не отримали демобілізацію, згадка про яку була цинічним обманом і гидючим піаром.
При цьому, підкреслює нардеп, ухилянти і інша цивільна і недоречно антивоєнна громадськість була б невдоволена в будь-якому разі.
За його словами, закон "йшов" надто довго через очевидне бажання поєднати непоєднуване (орієнтацію військового командування на великі цифри) і небажання та страх великої частини суспільства наражати себе на небезпеку заради будь-чого.
Він підкреслив, що закон про мобілізацію це спроба забезпечити додатковий притік людей в Збройні сили, що хоч і не дозволить демобілізувати усіх, кому з 2022 року цієї війни вже через край, зате в ідеалі дозволить організувати ефективний процес ротації, відпочинку, відновлення та навчання сил оборони, вибудувати глибшу систему оборони та створити ресурс для наступальних операцій.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Україні прийняли законопроєкт про мобілізацію.