Скандал довкола конференції із відновлення України: Найєм з командою йде у відставку

На конференції у Берліні не будуть присутні всі ключові посадовці, які відповідають за відновлення України. Як кажуть експерти – це дуже поганий сигнал

За інформацією видання Bloomberg, голова уряду Дмитро Шмигаль не погодив участь Мустафи Найєма, який очолює Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури у конференції із відновлення України, яка завтра стартує у Берліні.

При цьому відомо, що участь донорів у зустрічі покликана мобілізувати міжнародну підтримку для відновлення України після руйнувань, спричинених повномасштабним російським вторгненням. Очікується, що президент Володимир Зеленський відкриє захід разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Проте, які відзначає видання, Державне агентство з розвитку інфраструктури та реконструкції "не буде присутнє".

За інформацією самого Найєма, Шмигаль особисто відхилив його прохання про відрядження до Берліна без пояснення причин. Хоча участь у конференції братимуть понад 20 українських високопосадовців перелічені як учасники — зокрема міністри економіки, фінансів, охорони здоров'я, закордонних справ та в.о. міністра інфраструктури.

Разом з тим, як повідомляє "Чесно" у Фейсбуці, Мустафа Найєм написав заяву про звільнення.

Наразі відомо, що заяви про звільнення написали також Андрій Івко, перший заступник Голови Агентства відновлення та Валерія Іванова, заступник Голови Агентства відновлення.

Як повідомляє "Чесно", рішення було ухвалено на тлі скандалу із зірваним відрядженням Найєма до Берліна на міжнародну конференцію 11−12 червня, яка покликана мобілізувати міжнародну підтримку відновлення країни після руйнування внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Проте Шмигаль у відряджені відмовив.

При цьому, як підкреслює бізнесмен Валерій Пекар, важко спрогнозувати реакцію іноземних партнерів щодо відсутності на конференції з відновлення у Берліні Ukraine Recovery Conference відповідальних посадовців -- міністра інфраструктури (не призначений), міністра у справах регіонів (не призначений), голови агенції з відновлення (виїзд не дозволений).

"Для них це чіткий сигнал, що українське політичне керівництво не збирається вибудовувати інституційну структуру відновлення, а надає перевагу неінституційним механізмам на кшталт доручень, разових призначень, тимчасових комісій, виконувачів обов'язків тощо. Іншими словами, це сигнал про ставлення України до прозорості й підзвітності у відбудові. Це дуже поганий сигнал. По суті, цей сигнал каже: нам начхати на вашу основну цінність, ви й так дасте нам гроші, бо ми герої й молодці",
- написав Пекар у Фейсбуці.

За його словами, сьогодні, коли кожен цент допомоги Україні перебуває у фокусі уваги, а прихильні до України європейські політики втрачають підтримку, ми просто робимо собі гірше.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що для Україні важливо мати представництво на конференції в Берліні.