Мобілізація в'язнів. Особливості закону, який планує ухвалити Рада

Рада планує найближчим часом дозволити мобілізацію засуджених

Мобілізовані засуджені особи служитимуть в окремих спеціалізованих підрозділах ЗСУ. У командирів армійських частин буде можливість відмовитися від в'язнів.

Як розповіла народний депутат України Олена Шуляк, завдяки новому закону до лав української армії вдасться мобілізувати тисячі засуджених.

Мобілізовані в'язні служитимуть в окремих спеціалізованих частинах або в окремих спеціалізованих підрозділах та лише за згодою командира частини. В'язні вступатимуть до ЗСУ на добровільній основі.

"Є добровільна згода. З одного боку, таку згоду служити дає сам засуджений. Але цієї згоди буде не достатньо. Потрібна буде обов’язкова згода військової частини, командира військової частини, який буде згоден взяти конкретного засудженого на службу", - зазначила Олена Шуляк.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що президент України Володимир Зеленський розповів, що на початку вторгнення РФ в українських спецслужбах та інших державних органах було буде багато зрадників, які працювали на ворога, однак зараз їх набагато менше. За словами українського президента, війна у значній мірі допомогла виявити посадовців, які працювали на Росію.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що через неспроможність підтримати Україну на тлі наступу РФ США стрімко втрачають довіру стратегічних партнерів у Європі та Азії. Відповідні висновки робить військово-аналітичний портал Defense Express, аналізуючи нещодавні заяви світових лідерів. Видання пише, що "ненаданням допомоги Україні США знищують своє положення гаранта безпеки", що з кожним днем "стає не просто очевидним, а максимально публічним на рівні найвищих державних інстанцій".